dnes je 18.4.2024

Input:

Stravování zaměstnanců

28.3.2024, Zdroj: Státní úřad inspekce práce (www.suip.cz)Doba čtení: 1 minuta

Je zaměstnavatel povinen umožnit zaměstnancům jedenkrát denně teplou stravu, když stravenky nedostávají?

Právní úprava v zákoníku práce neukládá zaměstnavateli povinnost zajistit zaměstnancům teplou stravu. Zaměstnavatel je dle zákoníku práce (§ 236 odst. 1 ZP) povinen umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování. Umožnit zaměstnancům stravování neznamená, že zaměstnavatel musí stravu zajistit. Umožnění stravování je možnost vzdálit se z pracoviště v době pracovní přestávky a najíst se v dosahu nějakého stravovacího zařízení, nebo

Nahrávám...
Nahrávám...